Dodaj miejsce
  • Nie masz polubionych miejsc.

Your Wishlist : 0 listings

Zaloguj

8 powodów, żeby pójść z dzieckiem do lasu!

Spacery po lesie to świetny sposób na codzienną aktywność fizyczną. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na spalanie kalorii, jest darmowy i nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Jeśli połączymy to z czasem spędzonym w naturalnym środowisku – co jest dla nas korzystne niezależnie od tego, czy ćwiczymy, czy nie – nasze zdrowie fizyczne i psychiczne zyska na wartości.
Ostatnie badania wykazały, że dzieci, które dorastają w otoczeniu większej ilości zieleni (mierzonej za pomocą zdjęć satelitarnych), mają o 55% mniejsze szanse na rozwój zaburzeń psychicznych w późniejszym życiu.

8 powodów, żeby pójść z dzieckiem do lasu

Powstało już wiele naukowych publikacji jednoznacznie udowadniają to co każdy z nas tak naprawdę od danwa wie – bliski kontakt z naturą daje nie tylko psychiczne odprężenie , ale też bardzo dobrze działa na zdrowie

Spacery po lesie i przebywanie wśród natury dają czas na oderwanie się od zgiełku codziennego życia. Pozwala na bycie sam na sam ze swoimi myślami, lub nie skupiać się na niczym konkretnym, ale raczej chłonąć otoczenie. Dźwięki, które słyszysz w przyrodzie, takie jak ćwierkanie ptaków, świst wiatru, szelest liści, są o wiele bardziej relaksujące niż dźwięki, w które jesteśmy uwikłani w codziennym życiu (telefony, radio, klaksony itp.). Czas spędzony sam na sam z tymi dźwiękami może pomóc przywrócić równowagę i spokój.

1. Poprawia zdrowie fizyczne dziecka

Spacery to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie aktywności fizycznej i utratę wagi. Ale na tym nie koniec. Wzrost tętna poprawia przepływ krwi i pomaga sercu wydajniej pompować krew. Chodzenie może pomóc w utrzymaniu zdrowia kości, utrzymaniu zrównoważonego poziomu cukru we krwi i równomiernego poziomu energii.

Dziecko obejmuje drzewo

2. Stymuluje mózg

Wędrówka po lesie to prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie można zobaczyć, usłyszeć, powąchać i dotknąć różnych rzeczy. Dzięki temu mózg dzieci ma wiele do przyswojenia, a każda zmiana pogody i pory roku odkryje coś nowego, co pozwoli Ci zachować czujność.

3. Poprawia samopoczucie

Połączenie spaceru z naturą jest dodatkowo korzystne dla zdrowia psychicznego. Udowodniono, że przebywanie na łonie natury lub w jej pobliżu zmniejsza stres i poprawia samopoczucie, niezależnie od tego, czy ćwiczysz, czy nie. Już sam widok drzew z okna szpitala może przyspieszyć czas powrotu pacjenta do zdrowia. To jeden z wielu powodów, dla których drzewa są niezbędne w naszym codziennym życiu.

4. Sprawia, że dzieci są bardziej kreatywne

Lasy i drzewa są fantastycznym źródłem inspiracji. Od muzyki i sztuki po majsterkowanie i kreatywne zabawy dzieci – bogactwo kolorów, faktur, kształtów, dźwięków i zapachów z pewnością dostarczy im wielu wspaniałych pomysłów.

5. Pomaga im lepiej spać w nocy

Przebywanie na zewnątrz w naturalnym świetle pomaga dziecią lepiej regulować wydajność snu. Pomoże im to lepiej wypocząć w nocy. Kiedy zachodzi słońce, ich mózgi uwalniają odpowiedni poziom melatoniny, która pomaga im w zasypianiu.

6. Zwiększa dobre samopoczucie i życzliwość

Spędzanie czasu na łonie natury podnosi dziecięcą samoocenę, poprawia ich nastrój i zwiększa zdolności poznawcze. Być może wszystkie te czynniki powodują, że stajemy się bardziej uprzejmi i hojni.

Jedno z badań wykazało, że spędzenie nawet 5 minut na świeżym powietrzu poprawia nastrój.

7. Tworzy odpowiedni klimat do rozmowy

Zamiast iść na plac zabaw, umów się z zaprzyjaźnioną rodziną na spacer po lesie. Przebywanie w miejscu odizolowanym od codzienności to idealna sceneria do rozmowy, która ma być czystą przyjemnością.

8. Odkrywa nowe miejsca

Postaw teraz przed sobą nowe wyzwanie! Jednak inne od tych, jakie masz na co dzień. Na obszarze działania LGD Dobra Widawa są takie miejsca które na pewno zapadną Ci w pamięć. Spakuj rodzinę i w najbliższy weekend wybierzcie się w jedno z proponowanych przez nas miejsc w kategorii Natura i Parki.

Czy będzie to:

poczujesz, że jesteś zaskoczony, być może poczujesz radość, ciekawość, czy w pobliżu jest więcej równie pięknych miejsc a ostateczne pragnienie, by odkrywać kolejne!.

 

Tematy:
Poprzedni
Jakie są korzyści zdrowotne lawendy?

Dodaj komentarz

Your email is safe with us.