Dodaj miejsce
  • Nie masz polubionych miejsc.

Your Wishlist : 0 listings

Zaloguj

Dlaczego zimą ważne jest, aby dzieci bawiły się na dworze?

Każdej zimy, gdy temperatura spada, zmniejsza się również ilość czasu spędzanego na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci – czas zabawy może być mocno ograniczony do pomieszczeń zamkniętych.

Kuszące może być zaszycie się w domu, dopóki pogoda się nie ociepli, ale zabawa na świeżym powietrzu jest niezbędna dla dobrego samopoczucia dzieci przez cały rok.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których tej zimy należy zachęcić dzieci do aktywności na świeżym powietrzu:

To jest dla nich po prostu dobre!

Tylko 35% dzieci w wieku od 5 do 17 lat otrzymuje zalecaną ilość aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowego rozwoju dziecka, a przebywanie na świeżym powietrzu to najlepszy sposób, aby się poruszać.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu wiąże się z różnego rodzaju korzyściami zdrowotnymi, w tym z poprawą poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi, gęstości kości i nie tylko. Podczas zabawy Twoje dzieci wchłoną również bardzo potrzebną witaminę D.

Zabawa na świeżym powietrzu jest również korzystna dla zdrowia mózgu. Oprócz korzyści dla zdrowia fizycznego, aktywność fizyczna poprawiają się również zdolności poznawcze, funkcjonowanie mózgu i zdrowie psychiczne. Czas spędzony na łonie natury może również obniżyć poziom stresu i objawy ADHD.

W zimie pomieszczenia mogą stać się fabrykami zarazków, pełnymi bakterii. Wyjście na zewnątrz pozwala dzieciom zaczerpnąć świeżego, czystego powietrza.

Śnieg jest świetny do kreatywnej zabawy

Zimą zabawa na świeżym powietrzu wygląda zupełnie inaczej. Ponieważ wyposażenie placów zabaw jest zamarznięte lub pokryte śniegiem, dzieci będą musiały użyć swojej wyobraźni, aby znaleźć inne sposoby na zabawę na zewnątrz.

Zabawa śniegiem to świetny sposób na ćwiczenie kreatywności dziecka. Istnieje nieskończenie wiele sposobów na zabawę z wykorzystaniem śniegu. Buduj śnieżne ludziki, śnieżne forty, śnieżne zamki, urządzaj bitwę na śnieżki, rób śnieżne aniołki… lista jest długa!

Ten rodzaj otwartej zabawy może być wyzwaniem i zabawą dla Twoich dzieci. Nauczy Twoje dziecko rozwiązywać problemy i używać wyobraźni. Będzie to korzystne dla ich zdrowego rozwoju.

Odkryj przyrodę w nowej porze roku

Zima zmienia nasze środowisko naturalne. Ulubiony park Twojego dziecka zostanie całkowicie odmieniony przez warstwę śniegu oraz zamarznięte jeziora i rzeki.

Pozwól swojemu dziecku odkryć tę nową zimową krainę czarów. Zachęć je, aby wypatrywało dzikich zwierząt wśród nagich drzew i szukało śladów na śniegu różnych zwierząt.

Zaproszenie dzieci do odkrywania cudów zimy w młodym wieku zachęca je do cieszenia się tą porą roku, gdy dorosną. Spędzając czas na zewnątrz w zimnie, będą rozwijać odporność i rozwijać fascynację zmieniającymi się porami roku.

Jak zachować bezpieczeństwo (i ciepło!)

Odpowiednie przygotowanie jest ważne, aby Twoje dzieci dobrze się bawiły na świeżym powietrzu. Upewnij się, że mają na sobie wiele warstw odzieży i ciepłą ochronę głowy, rąk i stóp.

Kiedy już się opatulą, słuchaj swoich dzieci, aby dowiedzieć się, kiedy robi im się zimno. Raz na jakiś czas wejdź do środka, aby się rozgrzać.

Tematy:
Poprzedni
Klasyfikacja pszczół oraz hierarchia rodziny pszczelej
Następny
Jakie są korzyści zdrowotne lawendy?

Dodaj komentarz

Your email is safe with us.