Dodaj miejsce
  • Nie masz polubionych miejsc.

Your Wishlist : 0 listings

Zaloguj

Muzeum – Skansen Rolny – Golinowscy

Teraz otwarte
  • Wyświetlenia - 408

Opis

Niedaleko od Wrocławia, ale z dala od jego zgiełku, w Nadolicach Wielkich, można cofnąć się w przeszłość. Znajduje się tutaj Muzeum Skansen Rolny, którego gospodarze, dbają o to aby dawne zwyczaje i tradycje wiejskie nie odeszły w zapomnienie. Przez ponad 38 lat, Państwo Golinowscy zgromadzili w przydomowym Muzeum ponad 6 tysięcy eksponatów z Polski oraz innych części świata. Znajdziemy tutaj przeróżne przedmioty, odzież, sprzęty użytku rolnego i domowego, maszyny rolnicze z ubiegłego wieku. Znajdziemy tu najstarsze radia, poniemiecki telewizor, bardzo stare zabawki, instrumenty muzyczne, sprzęty kuchenne i naczynia. Państwo Golinowscy posiadają również długopis i pióro, które otrzymali z rąk papieża Jana Pawła II. Znajdziemy tu również przedwojenne dokumenty i stare gazety.Na uwagę zasługuje proteza z I wojny światowej, oraz piec, który jechał na wagonie do Oświęcimia. Na terenie gospodarstwa znajduje się wyposażona kuźnia i dom chleba. Przy skansenie funkcjonuje rodzinny teatrzyk „Melonik” oraz kapela ludowa Gieni Dudki. Za swoją pasję i zaangażowanie Pani Genowefa odznaczona została odznaka honorową Zasłużony dla kultury Polskiej.
Atrakcją skansenu, są do dziś działające warsztaty ginących zawodów: rymarza, kowala, stolarza i pszczelarza. Tradycje przekazywane przez gospodarzy cieszą się zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, dlatego często goszczą tu wycieczki szkolne, podczas których dzieci mają okazję uczestniczyć w wykopkach, piec podpłomyki lub prać na tarach – jednym słowem poznać dawne wiejskie życie a przy tym świetnie się bawić.
Znajduje się tutaj kilka hektarów powierzchni zieleni, mnóstwo pamiątek i ogrom życzliwości ze strony gospodarzy, dla których niewątpliwie pamięć o historii jest pasją. Jest to zdecydowanie miejsce inne niż wszystkie.

Twój adres e-mail jest bezpieczny.
Ogólna ocena
Położenie
Jakość
5.0 Twoja ocena
Dodaj zdjęcie

Mapa lokalizacji

Godziny otwarcia

Teraz otwarte
  • Poniedziałek Otwarte cały dzień
  • Wtorek Otwarte cały dzień
  • Środa Otwarte cały dzień
  • Czwartek Otwarte cały dzień
  • Piątek Otwarte cały dzień
  • Sobota Otwarte cały dzień
  • Niedziela Otwarte cały dzień

Opiekun wpisu:

Redakcja
Redakcja 70 dodanych miejsc